Pakowanie produktów sypkich pylistych – najlepsze maszyny

Praca z towarami o określonym stanie skupienia może być w niektórych przypadkach utrudniona i z tego względu konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych urządzeń. Warto zatem wiedzieć, jakie są najlepsze maszyny do pakowania produktów sypkich pylistych. Są one stosowane przede wszystkim w branży spożywczej w przypadku artykułów o określonym stanie skupienia wymagającym doboru właściwych urządzeń. Ze względu na zróżnicowanie wyrobów i przeznaczonych do nich opakowań konieczny jest więc wybór odpowiedniego sprzętu. Jakie urządzenia są najlepsze w tym celu? Odpowiedź znajduje się w tekście - zapraszamy do lektury!

 

Najlepsze maszyny do artykułów sypkich pylistych

Istotny jest wybór sprzętu, który precyzyjnie odważy wymaganą ilość i bezpiecznie oraz sprawnie przesypie ją do woreczka, pudełka bądź torebki. Pod tym względem dobrze sprawdzają się pionowe automaty powszechnie wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i nie tylko. Do produktów spożywczych, chemicznych i innych o sypkiej i pylistej konsystencji stosuje się też specjalne maszyny pakujące z dozownikiem objętościowym.

 

Ponadto można spotkać się także ze stosowaniem saszetkarek do artykułów przeznaczonych do umieszczenia w szczelnych woreczkach o określonej wadze. W przypadku pylistych produktów używa się również półautomatów z dozownikiem wagowym, który najlepiej sprawdza się do woreczków typu doypack, ale nie tylko. W tym celu wykorzystuje się też linie do pakowania w torebki o określonej objętości.

 

Oferta nowoczesnych urządzeń

Proces precyzyjnego umieszczania w woreczkach, pudełkach i torebkach pylistych produktów sypkich wymaga zatem doboru odpowiedniej maszyny. W zależności od specyfiki konkretnego artykułu można stosować saszetkarki, automaty z dozownikiem objętościowym, półautomaty z dozownikiem wagowym i nie tylko.

 

Sprzęty przeznaczone do takich produktów można znaleźć w ofercie Miflex-Masz w kilku opcjach do wyboru. W związku z tym zachęcamy do sprawdzenia szczegółów i wyboru najlepszego sprzętu pakującego.

0
Feed

Zostaw komentarz