Jak wybierać maszynę pakującą dla swojej firmy?

Decydując się na zakup urządzenia, które będzie używane w konkretnym przedsiębiorstwie należy najpierw rozważyć, czym powinno się kierować w tej kwestii. Wybierając maszynę pakującą dla swojej firmy warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które wpłyną na zakup sprzętu idealnie dopasowanego do określonych potrzeb i wymagań. Cechy, na jakie powinno się zwrócić uwagę wymieniamy w poniższym wpisie – przyjrzyjmy się więc im bliżej.

 

Czym się kierować wybierając maszynę do firmy?

Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj opakowań, w jakich będzie umieszczany towar – czy będą to kartoniki, woreczki doypack, saszetki, czy też coś innego. Dostępne są również urządzenia owijające produkt na końcowym etapie w folię lub celofan. Trzeba też mieć na uwadze typ samego produktu, a więc czy będzie on sypki i pylisty, płynny, czy też kawałkowy.

Na tej podstawie można zdecydować się na urządzenia poziome lub pionowe. Przykładowo, do herbat i ziół dobrze sprawdzi się saszetkarka lub koperciarka. Do innych sypkich produktów warto wybrać pakowarkę z dozownikiem objętościowym, a do końcowego etapu produkcji - celofarniarkę przeznaczoną do automatycznego owijania.

 

Kryteria wyboru maszyny do firmy

Należy również wziąć pod uwagę oczekiwaną wydajność i na tej podstawie zdecydować się na sprzęt o określonych parametrach technicznych. Inne wymagania pod tym względem należy mieć wobec urządzeń stosowanych w firmach produkujących niewielkie ilości towaru, a inne wobec dużych zakładów wymagających sprzętów pakujących o zwiększonej wydajności. Przekłada się to bowiem się na szybkość i efektywność pracy.

W Miflex-Masz mamy do zaoferowania urządzenia przeznaczone do różnych rodzajów produktów i o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dzięki temu będą niezastąpione zarówno w małych zakładach produkcyjnych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Można też używać ich do określonych towarów i typów opakowań. Cechy te sprawiają, że możliwy jest wybór sprzętu o sprecyzowanych właściwościach, które najlepiej sprawdzi się w konkretnej firmie. Zapraszamy zatem do sprawdzenia szczegółów oferty producenta maszyn.

0
Feed

Zostaw komentarz